Stabilize Sıvı Ozon

SAO, dünya çapındaki en üst düzey düzenleyici kurumlar tarafından güvenli olarak onaylanmıştır ve en hassas ortamlarda kullanım için güvenlidir. Devlet organlarından bağımsız test laboratuvarlarına ve sürdürülebilirlik kuruluşlarına kadar, stabilize sulu ozon, geleneksel kimyasal temizleyicilere ve dezenfektanlara güvenli ve sürdürülebilir bir alternatiftir.

Ürünleri Göster
  • Tersano Stabilize Sulu Ozon (SAO), saniyeler içinde etki eden, 24 saate kadar sterilize eden ve altı gün boyunca temizleyen güçlü bir teknolojidir. SAO, sıradan musluk suyunu ve oksijeni sıvı stabilize sulu ozona dönüştüren kimyasal içermeyen bir temizleme sistemidir - güçlü, doğal bir temizleyici, leke çıkarıcı, koku giderici ve dezenfektan. Kullanımı kolay Tersano SAO dağıtıcı, virüs, bakteri, mikroorganizma ve mantarlara karşı koruma için yüzeylerin temizlenmesi, sterilize edilmesi ve kokularının giderilmesi için bir çözüm oluşturur

 

Ozon mikropları nasıl yokeder?

Ozon, insanoğlunun bildiği en güçlü oksitleyicilerden biridir. Ozonun güçlü antimikrobiyal karakteri, kısmen klordan (1.36 V) daha yüksek olan oksidasyon-redüksiyon potansiyeli (2.07 V) ile ilgilidir. Bu onu klordan %50 daha güçlü ve mikroorganizmaları 3000 kata kadar daha hızlı yok eder. Ozon, özellikle çift bağ, sülfidril grupları ve fenolik halkalar içeren oksitlenebilir hücresel bileşenlerle reaksiyona girerek mikroorganizmaları yok eder. Bu nedenle membran fosfolipidleri, hücre içi enzimler, proteinler ve genomik materyal ozon tarafından hedeflenir; bu reaksiyonlar hücre hasarına ve mikroorganizmaların ölümüne neden olur. Ozon, protein kaplamasından nükleik asit çekirdeğine difüze olarak virüsleri yok eder ve viral RNA'nın zarar görmesine neden olur. Daha yüksek konsantrasyonlarda ozon, kapsidi veya dış protein kabuğunu oksidasyon yoluyla yok eder ve böylece mikroorganizmanın DNA (deoksiribonükleik asit) veya RNA (ribonükleik asit) yapıları etkilenir.

 

 

Ermop, Tersano inc. şirketinin Türkiye satış ve pazarlama resmi distribütörüdür.

Bu kategorideki ürünler